درباره ما

شعار وسرلوحه ما :ارتقا علمی و عملی کارافرینان وفعالان اقتصادی وایجاد کسب وکار واشتغال پایدار است.

کارافرین یعنی پر از امید “ایده وکشفی نوین          که بی تردید”نداریم  به مانندش در ایران زمین

او عاشق این گردد”تادرکش کنند اورا از سایرین         وتشویق بگردانند”دردرک ابهامش دراین عصر نوین

اودر مسیری پا نهاده که میداندچنین راهی یعنی همین     واگر شکستی پیش اید صبر پیشه کند”تا کارش نیافتد برزمین

بی شک خلاقیت او”سرچشمه میگیرد از جلوه ذات خلاق مبین    چون اوتعهد دارد به کارش “که به پاسش میگویم هزار افرین

شعر:داریوش دوسرانی

اهداف اتاق فکرتجارت ایران:

اتاق فکرتجارت ایران با هدف نزدیکی و ايجاد فضاي مناسب هم انديشي، تبادل افكار، خلق فضاي كارآفريني و با رویکرد کار گروهی و ارتباط موثرهر یک ازاعضای اتاق فکر تجارت ایران  با پارک‌ها و مراکز رشد علم و فناوری و مجموعه‌های و کانون‌های  علمی و کارافرینی داخلی و بین‌المللی همراه و همگام با فعالان اقتصادی ایران  تشکیل شد.

در اتاق فکر از هر جا  مطلبی و یا حرفی برای گفتن است، مطرح می‌شود و گفته‌ها را جمع می‌کنیم و به عنوان محصول در هر دوره خاص  ارائه می‌دهیم، نقد می‌کنیم و نقد می‌پذیریم، به این امید که کسی از ما رنجیده  نشود و ما هم از هیچ کس رنجیده  نخواهیم شد.

روند فعالیت وکارگروهی در اتاق فکر تجارت ایران:

با توجه به  توان جمعی از کارآفرینان اقدام به ایجاد بسترهای اولیه برای هم اندیشی و تلاش کارآفرینانه کردیم 1- موضوعات مد نظر از جانب هر یک از اعضای اتاق فکر به صورت طوفان فکری مطرح  و به دنبال آن مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گیرد.(طرح ایده)

2- ایده مناسب بعد از تایید در چهار گروه با توجه به توان‌های موجود در کارآفرینان، در قالب کارگروههای صنعت، معدن، کشاورزی و بازرگانی و تخصصی بازرگانی به شکل زیر پیگیری و سازمان دهی  می‌شود. (پرورش ایده و راهنمایی در جهت تجاری سازی ایده) سپس  کارگروهی را در کنار یکدیگر تجربه می‌کنیم.

توضیح ضروری: در مواردی که نیاز به پاسخگوئی ایده یا فعالیت کارافرینی و نیازهای کارافرینی  در کارگروه‌های موجود در اتاق فکر تجارت ایران مقدور نباشد. به مراکز ذیصلاح همکار مانند پارک‌ها و مراکز رشد علم و فناوری یا کارگروه‌ها و تشکلهای اقتصادی و کارافرینی  واجد شرایط معرفی می‌گردد. این تلاش کارآفرینانه و هم اندیشی از جانب تمام اعضاي  این اتاق فکر می‌باشد.

راههای ارتباطی اتاق فکرتجارت با کارآفرینان و بازار:

با هدف کارآفرینی و تشریک مساعی بین نخبگان بدون هیچ حد و مرز و به منظور حذف تفاوت‌های زمان و مکان به استفاده از فناوری‌های مرتبط IT   رهنمون شدیم؛ لذا معتقدیم ایجاد و تشکیل  پایگاههای مجازی زیر از ملزومات ارتباطات  موثردر زمینه  کار و اشتغال خواهد بود.

معرفی بعضی محصولات وچشم‌انداز اتاق فکرتجارت ایران  در فضای مجازی و حقیقی:

الف- پایگاه خبری تحلیلی کارآفرین 24

پایگاه خبری تحلیلی کارآفرین 24مرجعی ارزشمند برای باخبر شدن از تازه‌های حوزه کارآفرينی مرتبط با اقتصاد ايران است. مشارکت جمعی از بزرگان و چهره‌های شاخص حوزه کارآفرينی کشور از پشتوانه‌های ارزشمند اين پايگاه خبری و فعاليت‌های مرتبط با آن است.

این گروه  با هدف احساس مسئولیت ورسالت اجتماعی فعالان اقتصادی در سخت‌ترین دوره زمانی  اقتصاد ایران با هدف کاهش بیکاری اقشارمختلف جامعه و بخصوص جوانان کشور وکاهش رکود دربنگاه های  اقتصادی کشورعزیزمان ایران ازطریق عضوگیری و مشارکت جوانان  و فعالان اقتصادی و دانشگاهیان در کارهای گروهی در قالب خوشه‌‌های رشد بعنوان پلی بین جامعه کارآفرینی ایران و بین‌الملل ایفای نقش می نماید. درکارافرین 24 از تمام حوزه‌های اقتصادی ایران و بین‌الملل به روش طوفان فکری اخبار و اطلاعات و تحلیلها عرضه خواهد شد.اين اخبارو تحليل‌ها می‌توانند در خدمت فرآيند برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری شرکت‌های نوآورو اتاق‌های فکر و بنگاه‌های کارافرینی و تجاری ايرانی مورداستفاده قرار گیرد.

دنبال کردن اخبار وتازه‌های اين پايگاه خبری به ويژه برای کسب‌وکارهای کوچک ومتوسط دانش‌بنيان توصيه می‌شود.

علاقمندان به  همکاری دراین حوزه می‌توانند در موارد ذیل مشارکت وفعالیت نمایند :

سرمایه‌گذاری های مالی، فنی وتکنولوژی

مشارکت وفعالیت بعنوان خبرنگار افتخاری در حوزه کارآفرینی و اشتغال

معرفی بنگاه اقتصادی خود” ذکرموفقیت ها یا مشکلات بنگاه ها وبستر های مناسب سرمایه گذاری  برای کارآفرینان بعنوان تریبون کارآفرینی

شکل دهی وتسهیل سه ضلع هرم کارافرینی (اطلاعات “ارتباطات”سرمایه) برای کارافرینان

کارافرین24 بنا به رسالت اجتماعی خودجهت پوشش خبری  برنامه هاوهمایش وسمینارها ی مرتبط اماده همکاری با سمن ها و مجامع کارافرینی ومجامع اقتصادی و نهادها وسازمانهاو شرکتها ی دانش بنیان میباشد.لذاعلاقمندان از طریق راه ارتباطی ذیل میتوانیددر این مورداقدام فرمایید:

karafarin24@gmail.com

چشم‌انداز این پایگاه خبری:

پوشش کلی اخبار کارآفرینی و اطلاع‌رسانی درچهار حوزه کشاورزی، صنعت و معدن و بازرگانی و تخصصی در 24 ساعت شبانه روز می‌باشد.

این پایگاه از طریق عضویت و اشتراک زمینه‌های فعالیت مشترک جوانان بیکار، دانشگاهیان و فعالان اقتصادی را در قالب کارهای گروهی و خوشه‌های رشد، فراهم خواهد کرد.

نشانی وبگاه خبر

www.karafarin24.com/www.karafarin24.ir/www.ictr.ir

ب- راه‌اندازی تالارهای گفتمان تخصصی

در موضوعات ایجاد اشتغال پایدار و مباحث تخصصی اقتصاد و مباحث راهبردی کارآفرینی را می‌توان از برنامه‌های آتی این گروه نام برد. از سرمایه‌گذاران و صاحبان ایده  پرداز در راه‌اندازی تالارهای گفتگو برای  تبادل اطلاعات اقتصادی مورد نیاز بنگاه‌های اقتصادی و کارافرینی استقبال می‌کنیم.

ج- فروشگاه دانش‌بنیان کارآفرینی:

اولین فروشگاه دانش بنیان کارافرینان ایران راه اتدازی شد.منتظر نوآوری‌های بعدی ما باشید.

اميدواریم   شما دوستان کارافرین در رشد و اعتلاء روز افزون اين فضاي هم انديشي  و کارآفرینانه ياري‌رسان و همراه  ما و این فکر  باشید.

گروه توسعه اتاق فکر تجارت ایران

به ما ایمیل بزنید