گزارش بازدید از پارک علمی، فناوری پردیس

ژانویه 10, 2016 بدون دیدگاه

گزارش بازدید از پارک علمی، فناوری پردیس

روز یکشنبه 13/10/ 94 تور کارآفرینی با مدیریت دکترسیده فاطمه مقیمی و با شرکت کارآفرینان، دانشجویان و علاقمندان جهت بازدید از پارک علمی، فناوری پردیس در ساعت 10/13 از محل ساختمان شماره 1 اتاق تهران حرکت و در ساعت 10/14 با گروه 40 نفری وارد پارک پردیس شدند.
این پارک یکی از 33 پارک علمی و فناوری ایران می¬باشد که در مقابل شهر جدید پردیس و در کنار ایستگاه ماهواره¬ای بومهن قرار گرفته است. در بدو ورود گروه به ساختمان اصلی ستاد علم و فناوری، مورد استقبال قرار گرفته و بعد از استقرار در سالن، مسئول روابط بین¬الملل و جمعی از مسئولین این پارک ضمن خوشامدگویی به دوستان مهمان کارآفرین، در حوزه¬های دانش بنیان شرح مختصری ارائه نمودند.
پارک علم و فناوری چیست؟
در حقیقت این نوع پارک¬ها جایی هستند که در آن ایده¬ها و فناوری¬های نو حمایت شده تا زمینه رشدیافته و به صنعت و دانشگاه گره بخورند و از سویی تسهیلات و ساز و کارهای ارتباطی و حقوقی و … باعث تسهیل رشد این نوع کسب و کارها در اکوسیستم کارآفرینی مستقر در پارک¬ها شده و باعث شتاب دهندگی کارآفرینی در مدت زمان مشخصی می¬شوند.
پارک علمی، فناوری پردیس به عنوان مهمترین و بزرگترین پارک علمی و فناوری کشور با مجوز شورای گسترش آموزش عالی در سال 1384 در یکی از زیر مجموعه¬های معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری و با همکاری تعدادی از دانشگاه¬ها و مراکز علمی، پژوهشی کشور با هدف تجاری سازی دستاوردهای فناورانه و ایجاد بستر مناسب برای رشد فناوری و توسعه بازار شرکت-های دانش بنیان تأسیس شد و به عنوان یکی از سازمان¬های زیر مجموعه (معاونت علمی و فناوری) و اطلاعات و ارتباطات و زیست فناوری و فناوری نانو می¬باشد.
موارد جدیدی به عضویت پارک پردیس پذیرفته شده که این واحدهای فناوری توانسته¬اند مراکز تحقیقاتی و دفاتر طراحی و مهندسی خود را در پارک فناوری پردیس ایجاد و مستقر نماید. در حال حاضر حدود 250 شرکت در این پارک مستقر شده-اند از جمله واحدهای فناوری بر اساس حوزه فناوری الکترونیک و نرم¬افزار ارتباطات و فناوری و اطلاعات، نفت و گاز و پتروشیمی، تجهیزات پزشکی، خدمات تخصصی فناوری، خدمات فنی و مهندسی، شیمی و زیست فناوری، مخابرات مکانیک و اتوماسیون فناوری نانو و تأمین مالی که در حال فعالیت هستند.
در این بازدید که حدود یک ساعت و نیم آن به توضیحات فوق توسط مسئولین پارک سپری شد، طی جلسه پرسش و پاسخ به سؤالات شرکت کنندگان نیز پاسخ داده شد. سپس از نمایشگاه مستقر در پارک و تولیدات آن بازدید به عمل آمد. این بازدید نیز یک ساعت و نیم به طول انجامید. در مراحل بعدی بازدید از دفاتر اجاره¬ای و مراکز تحقیقاتی مستقر در پارک نیز انجام گردید و در نهایت تور کارآفرینی در ساعت 30/18 با بازگشت به اتاق تهران پایان یافت.شعله فروتن کارافرین24

آموزش, اخبار, اخبار اتاق فکر تجارت ایران, تورهای کارآفرینی, خدمات, کارگروه‌ها, کانون کارآفرینان, مشاوره

درباره نویسنده

مدیریت سایت

0 دیدگاه برای “گزارش بازدید از پارک علمی، فناوری پردیس”

ارسال دیدگاه