کارافرین 24 حامی رسانه ای از کمپین آری به تولید ملی

اکتبر 29, 2014 بدون دیدگاه

کارافرین 24 حامی رسانه ای از کمپین آری به تولید ملی
از دانشجویان تا کارشناسان اقتصادی
سیل حمایت از کمپین آری به تولید ملی
تهران و بسیاری از کلان شهرهای بزرگ کشور، شهر برندها هستند. از کوچه های شهر که می گذری پای به هر کوچه و پس کوچه تا خیابان های شلوغ که می گذاری هجمه سنگین برندهای رنگارنگ و تابلو های نئونی که با تنه زدن به یکدیگر خود را به مردم تحمیل می کنند، نیاز کاذب عطشی می شود که با خرید جنس های بنجول و بی کیفیت با قیمت های کنترل نشده و عمرهای کوتاه به سراب می رسد.
در این میان نکته جالب توجه تعاریف رگباری فروشنده از کیفیت و خاصیت و قیمت مفت چنین اجناس پر بهایی است که ارزان فروخته می شود و در آخر هم این جمله با افتخار گفته می شود: “خارجیه ایرانی که نیست!” و تو می مانی و این پرسش بی جواب که پس کی قرار است محصول وطنی و البته از نوع با کیفیت و خوش قیمتش را با افتخار تبلیغ کنیم و بخریم و از اینکه آشنایانمان بفهمند ایرانی است، خجالت نکشیم.
در واقع باید تولید ملی آنقدر برای مردم عرق ایجاد کند که دیگر تا برندهای وطنی هستند به سوی برندهای خارجی و وارداتی که اکثرا چینی و بی کیفیت هستند نروند تا بازار دلالان این اجناس بی کیفیت کساد شود.
درواقع این روزها کار به جایی رسیده است که در نقش جهان اصفهان صنایع دستی ایرانی با برند چینی به فروش می رسد و در بازار رضای مشهد، مهر و تسبیح و سجاده چینی خرید و فروش می شود.
به همین دلیل بود که زنگ خطر برای تولید ملی در دولت تدبیر و امید به صدا در آمد تا همه نخبگان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دست به دست هم دهند و کمپینی را برای آری گفتن به تولید ملی طراحی کنند.
کمپینی که هدف اصلی آن حمایت از تولید ملی و فرستادن تولیدات ایرانی به بازارهای کشور است. اوایل تیر ماه بود که مصطفی حسنی، طراح نماد کلید با تاکید بر لزوم حمایت از تولید ملی از آغاز به کار کمپین آری به تولید ملی خبر داد.
اواز همان ابتدا تاکید کرد: بدانیم همه کشورهای توسعه یافته از کوچه تولیدات ملی عبور کرده‌اند و برای ساختن آینده ای بهتر با بهره مندی از شبکه های اجتماعی، هنرمندان ، ورزشکاران ، روحانیون، دانشگاهیان و افراد شاخص در این مسیر سخت صحیح همه با هم می‌توانیم ‘’آری به تولید ملی ‘’بگوییم که همان آری به ایجاد اشتغال است.
بعد از آن هم دبیر کمپین آری به تولید ملی با تاکید بر اینکه آری به تولید ملی ضرورت خروج از رکود است، از مردم درخواست کرد با لبخند به تولید ملی دولت و تولیدکنندگان را در مسیر اشتغال‌زایی همراهی کنند.
با اعلام وجود این کمپین و تلاش ها برای پا گرفتن آن بود که موج حمایت ها از سوی نمایندگان مجلس، کارشناسان اقتصادی و اساتید دانشگاه و هنرمندان و بریخ مسئولین آغاز شد.
تشکل های دانشجویی و آری به تولید ملی

از همان ابتدا تشکل های دانشجویی به این کمپین پیوستند. دانشجویان و تشکل انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) دانشگاه اصفهان در بیانیه ای با حمایت از کمپین مردمی”آری به تولید ملی” از ریاست جمهور و دولت تدبیر و امید خواستند که ضمن تسریع در تصحیح سیاست های غلط اقتصادی گذشته زمینه بازگشت رونق را به اقتصاد کشور فراهم کنند.

همچنین بیانیه ای از سوی تشکل اسلامی سیاسی آرمان دانشجو واحد علوم پزشکی تهران، انجمن اسلامی دانشجویان واحد تهران غرب، انجمن اسلامی دانشجویان واحد میناب، تشکل اسلامی سیاسی همراهان واحد گچساران و تشکل انصار الزهرا (س) واحد دزفول در همراهی با این کمپین صادر شده است.
حمایت مسئولین از این کمپین
احمد مسجد جامعی، رئیس سابق شورای شهر چهارم تهران اولین کسی از شورای شهری ها بود که با کمپین آری به تولید ملی همصدا شد.
او در خصوص خروج اقتصاد کشور از شرایط رکود تورمی، در حمایت از کمپین گفت: وظیفه هر کسی که در شرایط کنونی از تولید ملی حمایت کند زیرا شرایط اقتصاد کشور در یک بزنگاه تاریخی قرار گرفته است.
بعد از آن بود که موج حمایت ها از کمپین در شورای شهر شدت گرفت و محسن سرخو عضو اصلاح طلب شورای اسلامی شهر تهران هم با حمایت قاطع از ˈکمپین آری به تولید ملیˈ گفت: قطعا هر ایرانی علاقه به رشد تولید ملی دارد و به یقین توسعه اقتصاد کشور بدون حمایت و رشد تولید ملی امکان پذیر نیست، اما در کنار این موضوع که اولویت اول است، تولیدکنندگان هم باید ملاحظاتی را از لحاظ کیفیت تولیدات و قیمت تمام شده برای مصرف کننده در نظر بگیرند.
محمدمهدی تندگویان عضو دیگر اصلاح طلب شورای شهر تهران نیز با حمایت از ˈکمپین آری به تولید ملیˈ تاکید کرد: حمایت باید در راستای حمایت از تولید استاندارد و خوب باشد نباید از هر تولیدی حمایت کرد.
حامیان بهارستان نشین سابق و فعلی کمپین
این کمپین اما بسیار مورد توجه مجلسی های سابق و مجلس نهمی ها قرار گرفت و از اصلاح طلبان گرفته تا اصولگرایان بسیاری از این کمپین حمایت کردند.
علی عباسپور طهرانی از نمایندگان اصولگرای مجلس هشتم یکی از حامیان این کمپین بود و درباره لزوم حمایت از تولید داخل، افزود: درصد بیکاری بین جوانان در کشور بالاست در صورتی که تولید ما ملی باشد در نهایت کارخانه ها بیشتر فعالیت کرده و تولید و مصرف محصولات نیز افزایش خواهد یافت.
داریوش قنبری، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی نیز ضمن حمایت از کمپین «آری به تولید ملی»، تاکید کرد: حمایت دوپینگی از صنایع داخلی که قدرت رقابت با محصولات مشابه خارجی ندارند، راه به جایی نخواهد برد.
مصطفی کواکبیان ، دبیر کل حزب مردم سالاری و نماینده سابق مجلس نیز، راه اندازی کمپین آری به تولید ملی را اقدامی مثبت ارزیابی کرد و گفت: خود را عضو این کمپین می دانم و اعتقاد دارم همه مسئولان و دست اندرکاران کشور نیز باید موضوع تولید ملی را جدی بگیرند تا روز به روز شاهد افزایش تولیدات ملی باشیم.
مجتبي رحماندوست نیز نماینده دیگری است که از این کمپین حمایت کرده و گفته: اخیرا در خبرها از آغاز به کار کمپینی تحت عنوان «آری به تولید ملی» مطلع شدم که می دانم که این اعتقاد درستی است و به خصوص تولید ملی که خود نجات دهنده کشور است. به اعتقاد من قطعا این اقدام نتیجه خواهد داد در صورتی که عزم ملی به دنبالش باشد.
کمال الدین پیرموذن نماینده دیگر مجلس نهم هم با تاکید بر ضرورت حمایت از تولید ملی و ابراز خرسندی از آغاز به کار کمپین آری به تولید ملی، گفت: شاه کلید حل همه مشکلات کشور آری گفتن و بها دادن به تولید ملی و بهره مندی از بیانات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی است.
ابراهیم نکو عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی هم نماینده دیگری بود که از این کمپین حمایت کردو تاکید کرد: کمپین ها می توانند در راستای حمایت از تولید ملی و فرمایشات مقام معظم رهبری در باب اقتصاد مقاومتی، به نهادینه کردن مصرف تولیدات داخلی و رفع موانع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی آن کمک کنند.

ایرج ندیمی هم درخصوص نقش رونق تولید ملی در خروج کشور از شرایط رکود تورمی، بر ضرورت اهمیت تولید، اشتغال و صادرات تاکید کرد و از کمپین اری به تولید ملی حمایت کرد.
عزت الله یوسفیان ملا، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز با اظهار خشنودی از به وچود امدن این کمپین گفت: در حال حاضراستفاده از کالاها و تولیدات ملی و حمایت از تولیدکننده داخلی یک وظیفه همگانی است و زمانی می توانیم اقتصاد مقاومتی را در کشور محقق کنیم که تولیدات داخلی و ملی را بالا برده و نیازی به واردات تولیدات خارجی نداشته باشیم.

حمایت کارشناسان اقتصادی و اساتید دانشگاه
در این میان تعداد زیادی از اساتید مشهور دانشگاه ها و کارشناسان اقتصادی نیز به این کمپین مردمی پیوستند تا جمع نخبگان تکمیل شود.
دکتر مهدی تقوی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با حمایت از «کمپین آری به تولید ملی»، با این توضیح که لازمه حمایت مردمی از تولیدات داخلی رونق تولید و عرضه محصولات با کیفیت است، گفت: رونق تولید داخلی بستگی به این موضوع دارد که تصمیم گیرندگان اقتصادی کشور چقدر بتوانند در شرایط موجود تصمیم درست بگیرند.
حسین راغفر، استاد دانشگاه و کارشناس مسایل اقتصادی هم با بیان اینکه همه باید از تولید ملی حمایت کنند، اظهار کرد: نکته مهم این است که رونق تولید ملی با حرف درست نمی‌شود، بلکه باید در بسته سیاستی دولت بدان پرداخته شود در صورتیکه تا به حال مغفول مانده است.
علی قنبری، دیگر کارشناس مسائل اقتصادی هم ضمن حمایت از “کمپین آری به تولید ملی”، گفت: تولید ملی یکی از مهمترین شاخص های اقتصادی کشور است، در واقع توانمندی هر کشور را به میزان رفاه هر جامعه با تولید ملی و درآمد سرانه می سنجند.
بهمن آرمان، هم به عنوان یک کارشناس اقتصادی در خصوص کمپین آری به تولید ملی ضمن حمایت از رونق تولید ملی، آن را مسئله ای اساسی و مهم ارزیابی و اظهار کرد: اینکه در مردم باور استفاده از تولیدات ملی ایجاد شود ارزشمند است اما نکته مهم این است که صرف راه اندازی کمپین و تبلیغات و ایجاد باور در مردم و دادن شعارهایی مبنی بر حمایت از تولید داخل کافی نیست.
مهدی پازوکی، کارشناس دیگر اقتصادی نیز با حمایت از کمپین آری به تولید ملی، افزود: این کمپین نباید به معنی عدم تعامل با جهان خارج باشد، تعامل ما با جهان خارج در چارچوب منافع ملی کشور در رونق اقتصادی بسیار تاثیرگذار خواهد بود چرا که می توانیم حتی از تکنولوژی غرب استفاده کنیم و کیفیت کالاهایمان را بالا ببریم و در نتیجه مصرف کننده ایرانی را ترغیب به خرید کالاهای ایرانی نماییم.
بازیگران و آری به تولید ملی
از سوی دیگر بازیگران نیز به عنوان نمایندگان محبوب مردم بسیار با این کمپین همراه شدند.
سیما تیرانداز از بازیگران تئاتر و سینما، در خصوص حمایت از کمپین آری به تولید ملی، گفت: پیشتر از تولیدات خارجی بلحاظ کیفیت خوب آن ها استفاده می کردم ولی وقتی می بینم در داخل محصولات خوب و با قیمت مناسب تر تولید و عرضه می شود، ترجیح می دهم که ازاین محصولات استفاده کنم.
مهران احمدی بازیگر مطرح سینما و تلویزیون که بتازگی نیز در پایتخت 3 نفش آفرینی کرده است، گفت: باید از کمپین آری به تولید ملی حمایت کرد.

رضا رویگری دیگر بازیگر مطرح سینما نیز با حمایت از کمپین آری به تولید ملی گفت: یکی از راه های افزایش تولیدات ملی، وارد نکردن تولیدات نامناسب چینی است.

وی افزود: واضح است که اگر تولیدکنندگان با پشتوانه قوی به کار خود ادامه دهند، تولیدات داخلی نیز افزایش می یابد که این امر نیز مستلزم حمایت این افراد توسط دولت و دولتمردان است. باید به صاحبان کار این اجازه داده شود که به راحتی به تولید محصولات خود بپردازند.
بدین ترتیب همچنان که سیل حمایت های کارشناسان و مسئولین این کمپین را در بر می گیرد، امید می رود دولت به عنوان هدایت کننده سیاست های اقتصادی کشور، با هموار کردن مسیرو برطرف کردن موانع، رونق تولید ملی و به دنبال آن افزایش نرخ اشتغال میسر کند.
مصطفی حسنی کارافرین24

اخبار, اسلاید, بازرگانی, خدمات, خدمات بازرگانی, صنعت و معدن, کارگروه‌ها, کانون کارآفرینان, کشاورزی, مشاوره

درباره نویسنده

مدیریت سایت

0 دیدگاه برای “کارافرین 24 حامی رسانه ای از کمپین آری به تولید ملی”

ارسال دیدگاه