طرح تسهیل امور بانکی بازرگانان ایرانی مقیم دبی

جولای 20, 2014 بدون دیدگاه

طرح تسهیل امور بانکی بازرگانان ایرانی مقیم دبی :
اعلام موضع مدیران ارشد اتاق در ملاقات هیأت رییسه ی شورای بازرگانی ایرانیان دبی نشان می دهد اتاق بازرگانی و صنایع دبی خواستار تسهیل امور بانکی بازرگانان ایرانی مقیم دبی است. در راستای مطرح شدن مشکلات بانکی و بازرگانی که در چند ماه منتهی به تابستان امسال با شدت بیشتری گریبانگیر بازرگانان ایرانی و اعضاء شورا شده بود، در میزگرد فصلی شوراها/گروههای بازرگانی در اتاق دبی، مقرر شد نشست اختصاصی مدیریت شورا و مدیران اتاق دبی برای بررسی همه جانبه ی مسائل برگزار شود. این جلسه در تاریخ دوم ژوئیه با حضور آقای «عتیق نصیب»، مدیر ارشد خدمات تجاری اتاق بازرگانی دبی ، آقای «نزار سردست»، مشاور عالی حقوقی اتاق و از طرف شورا، آقای اسرار حقیقی و آقای دکتر رشیدزاده نواب رییس و خانم ارجمندی، عضو هیأت مدیره شورا برای بررسی مشکلات بازرگانان ایرانی و هماهنگی های بیشتر با شورا برگزار شد.
آقای دکتر سعودی عضو کمیته ی حقوقی شورا جهت بررسی قوانین تجاری و امکان مشارکت حقوقدانان عضو شورا در تدوین پیش نویس قوانین تجاری قابل اصلاح با حضور مشاور عالی حقوقی اتاق بازرگانی ، در جلسه حاضر شدند. در ابتدای جلسه آقای اسرارحقیقی با طرح نمونه هایی از برخوردهای نامناسب بانک ها با بازرگانان قدیمی، خوشنام و خوش حساب، که اخیراً بیشتر هم مشاهده شده صحبت های خود را آغاز کردند. در ادامه آقای دکتر رشیدزاده با بیان دقیقتر پاره ای از مسائل اعلام داشتند که مواجهۀ مالی تبعیض آمیز است و بگونه ای ایران- ترسی را تداعی میکند. در پاسخ آقای عتیق اعلام کرد که به هیچ وجه دبی تبعیضی برای هر ملیتی که اینجا مستقر و صاحب کسب و کار است قائل نمیشود و ناراحتی خود و مدیران ارشد اتاق را نسبت به برخوردهایی که مشکلات اقتصادی برای بازرگانان ایرانی ایجاد کند، ابراز داشتند.
ایشان ابراز امیدواری کردند با همفکری آقای نزار ارائه راه حل برای مشکلات بازرگانان ایرانی را در دستور کار جلسه آینده کمیته عالی بازرگانی دبی قرار دهند. به همین منظور نامه ای برای تبیین مشکلات روز بازرگانان ایرانی و پیشنهادهایی برای برون رفت از این وضعیت برای جناب آقای عتیق ارسال شد و مقرر گردید مدیریت شورای بازرگانی با پیگیری نتایج بدست آمده، اعضاء را در جریان پیشرفتهای مذاکرات قرار دهد.
روجا نصر- کارآفرین 24

آموزش, اخبار, بازرگانی, بانکداری, خدمات, خدمات بازرگانی, کارگروه‌ها, کانون کارآفرینان, مشاوره

درباره نویسنده

مدیریت سایت

0 دیدگاه برای “طرح تسهیل امور بانکی بازرگانان ایرانی مقیم دبی”

ارسال دیدگاه