توسعه کارآفريني و نامهرباني بانک‌ها

ژانویه 21, 2015 بدون دیدگاه

توسعه کارآفريني و نامهرباني بانک‌ها

یه گزارش دکتر سید علی اوجی کارافرین24رئيس کميته اشتغال کميسيون برنامه و بودجه مجلس بر ضرورت حمايت از کارآفريني در شبکه بانکي کشور تاکيد کرد و گفت : توسعه اشتغال براي حدود هفت ميليون نفر بيکار ضروري است و بايد همه بازارهاي اقتصادي کار و کالا و سرمايه و پول همکاري کنند.
موسي الرضا ثروتي خواستار توجه جدي دولت به اين مهم شد و گفت : توسعه کارافريني و مهارت هاي راه اندازي کسب وکار با حداقل هزينه ها بايد مد نظر دولت باشد.
وي تاکيد کرد : براي ايجاد هر شغل 50 ميليون تومان نياز است و يک هزار
ميليارد تومان پاسخگوي نرخ بالاي بيکاري نيست.
ثروتي اظهار داشت : تسهيلاتي در صندوق مهر امام رضا(ع) و ديگر بخش هاي صندوق توسعه ملي براي اشتغال برنامه ريزي شده اما نيازها بيشتر است.
ثروتي گفت : با توجه به ورود سالانه يک و نيم ميليون نفر به بازار کار و شرايط اشتغال و توان ايجاد 500 هزار فرصت شغلي از سوي دولت به اين نتيجه مي رسيم که هر سال يک ميليون نفر به جمعيت بيکاران اضافه مي شود.
وي تصريح کرد : اصلي ترين دغدغه کشور بحث اشتغال زايي است و مهم ترين و اثربخش ترين رويکرد هم توسعه کارافريني است.
موسي الرضا ثروتي گفت : بانک ها از پرداخت تسهيلات به کارآفرينان استقابل نمي کنند اما خودشان بنگاه داري مي نمايند و در فعاليتهايي از قبيل ارز، طلا و واردات هم فعاليت دارند.
وي افزود : در قانون رفع موانع توليد رقابت پذير تصويب شده است هر سال بانک ها 10 درصد از بنگاه داري خود را کاهش دهند واين تسهيلات در اختيار کارآفرينان قرار گيرد اما کارآفرينان مي گويند بانک ها هيچ تسهيلاتي به آن ها نمي دهند.
دکتر سید علی اوجی کارافرین24

اخبار, بازرگانی, بانکداری, خدمات, خدمات بازرگانی, کارگروه‌ها, کانون کارآفرینان, مشاوره

درباره نویسنده

مدیریت سایت

0 دیدگاه برای “توسعه کارآفريني و نامهرباني بانک‌ها”

ارسال دیدگاه