توسعه كارآفريني در روستاها و رشد توليد ملي

جولای 29, 2015 بدون دیدگاه

به گزارش دکتر سید علی اوجی کارافرین 24 معاون توسعه روستايي و مناطق محروم رياست جمهوري توسعه اقتصادي روستاها را در اولويت دانست و گفت : توسعه كارآفريني و مهارت هاي توليد ثروت در محيط هاي روستايي به رشد پايدار اقتصاد ملي هم كمك مي کند.

سيد ابوالفضل رضوي افزود: برای استفاده بهينه از ظرفيت هاي روستاها به منظور سرمايه گذاري ، اشتغال و كاهش مهاجرت بايد برنامه ريزي شود که طرح هاي کارآفريني روستاها خيلي موثر است و به توانمندسازي روستاييان  و كاهش نرخ بيكاري ، حاشيه نشيني و افزايش توليد ملي کمك مي کند.

وي از تدوين طرح مشاركت مردم در راه اندازي واحدهاي توليدي مستقر در روستاها خبر داد و اظهار داشت : دستورالعمل تدوين اين طرح حاصل سفر به 31 استان و مشورت با صاحبنظران و مسئولان محلي است.

رضوي اضافه كرد: تسهيلات اشتغالزايي به روستاييان پرداخت مي شود و روستاييان مي توانند تا 4 برابر ميزان نقدينگي خود- وام دريافت كنند .

كارشناسان معتقدند توسعه اقتصاد کشاورزي و روستايي از جمله صنايع دستي و تبديلي و تکميلي ، تضمين کننده توسعه پايدار است. ظرفيت اقتصاد روستايي در ايران چندين برابر عملکردهاي کنوني است و بايد سهم ايران در توليد مواد پروتئيني و لبني چند برابر افزايش يابد و در آن صورت علاوه بر تضمين امنيت غذايي کشور سبب خواهد شد تراز تجاري و اقتصاد خارجي کشور سريع تر تحقق يابد.

بنابراين گزارش ايران در توليد 19 ميوه رتبه  تک رقمي و در محصولات پسته ، زعفران ، انار ، خرما ، گردو ، بادام ، کيوي ، گيلاس و زردآلو رتبه هاي اول تا سوم  را در جهان دارد. همچنين بالاترين ميزان توليد خاويار با کيفيت بالا متعلق به ايران است.

توليد محصولات کشاورزي در ايران از 25 ميليون تن توليد سالانه در اوايل انقلاب اسلامي به 107 ميليون تن در سال (89) رسيده است. دکتر سید علی اوجی کارافرین 24

آموزش, اخبار, بازرگانی, خدمات, خدمات بازرگانی, کارگروه‌ها, کانون کارآفرینان, مشاوره

درباره نویسنده

مدیریت سایت

0 دیدگاه برای “توسعه كارآفريني در روستاها و رشد توليد ملي”

ارسال دیدگاه