تجلیل از رهبران کارافرین وخیرین کارافرین

فوریه 22, 2015 بدون دیدگاه

تجلیل از رهبران کارافرین وخیرین کارافرین

کارآفرینان برای آینده کسب و کار خود دارای چشم انداز می‌باشند و مهمتر از آن دارای توانایی پیاده‌سازی رویاهای خود هستند. وقت تلف نمی‌کنند، سریع تصمیم گیری می‌کنند. تردستی آنها عامل کلیدی موفقیت شان است.موقع تصمیم گیری، به سریعترین روش ممکن، تصمیم گیری و اجرا می‌کنند.

نسبت به مشارکت و اجرای کار متعهد هستند. آنها به ندرت جا می‌زنند، حتی زمانی که با موانع غیرقابل عبور مواجه‌اند. آنها خودرا وقف کسب و کار خود کرده‌اند، گاهی بخاطر این توجه، هزینه روابط خود را با دوستان و خانواده را نیز می‌پردازند. آنها خستگی ناپذیرند.

کارآفرینان عاشق آنچه که آنها انجام می‌دهند، هستند. این عشق است که آنها را حفظ می‌کند و ترک کار را برایشان دشوار؛ و این عشق به محصول و خدمات است که آنها را بسیار موفق در ارائه کارشان می‌کند. گفته شده است که شیطان مقیم جزئیات است. هرچند گاهی اینطور نیست، اما کارآفرین خود را در ورای جزئیات قرار می‌دهد.آنها می‌خواهند مسئول سرنوشت خود باشند تا وابسته به یک کارفرما.پولدار شدن لزوماً محرک کارآفرینان نیست؛ میزان درآمد سنگ ترازوی آنان است. کارآفرینان عقیده دارند اگر موفق باشند، پاداش نیز خواهند داشت.

این ویژگی ها را در یکایک رهبران  کارآفرینی می توان یافت. جشنواره تجلیل از رهبران کارآفرینی امروز یعنی 3 اسفندماه 1393 در سالن علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد. فرصتی بود تا تیم خبرنگاری کارآفرین 24 همت و تلاش و حس مشارکت پذیری در کارآفرینان را به قلم نگاشته و به تصویر بکشد.

جشنواره رهبران کارآفرینی ساعت 16 با حضور جمع کثیری از رهبران موفق کارآفرینی کشور، علاقمندان و فعالان و دانشجویان این حوزه  آغاز شد. دکتر محمدرضا زالی رییس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و دبیر علمی این جشنواره بیان کرد: دانشگاه تهران اولین و تنهاترین دانشکده کارآفرین را دارد که هدف آن تربیت کارآفرینان است، چراکه پیشرفت کشورهای توسعه یافته مرهون تلاش این افراد می باشد.

وی اعلام کرد: دانشگاه تهران دارای علمی ترین دانشکده کشور که در حوزه کارآفرینی فعالیت می کند به شناسایی موفق ترینرهبران کارآفرین پرداخته است. آقای شافعی رئیس جشنواره رهبران کارآفرینی و رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران اعلام کردند که  نفوذ کارآفرینی در بخش‌های علمی و اقتصادی در حال حاضر باعث خوشحالی است و امیدواریم این خلاء بزرگ در عرصه اقتصادی با این حرکت سازنده آینده متفاوتی را رقم بزند. ایشان همچنین تاکید کردند که کسانی در صحنه کارآفرینی ماندگار می‌شوند که به مسوولیت اجتماعی خود توجه کنند. مراسم تجلیل از رهبران کارآفرین و خیر رونمایی از پرچم کارآفرینی با حضور رهبران کارآفرینی ایران از جمله مهندس صدر هاشمی نژاد، آقای کاظم قلم چی، … اجرا شد. پس از آن آقای محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با ضرورت توسعه کارآفرینی در ایران به سخنرانی پرداختند. ایشان همچنین اظهار امیدواری کردند که همچنان که از ایران قدیم تاکنون تجربه ی کارافرینی وجود داشته است دانش کارآفرینی و کسب و کار هم رونق پیدا کند. ایشان همچنین اعلام کردند که کارآفرینی در کشور ما واژه غریبی است، کارآفرینی یعنی عبور از موانع و ارزش آفرینی. ایشان از کارآفرینی با عنوان خلاقیت در جهت رفع موانع یاد کردند. روبه رو شدن با رقبای بین المللی، از رنج گنج ساختن ویژگی های بارز یک کارآفرین است.

آقای  دکترمحسن رضایی خطاب به مسئولین، مجلس و قوه قضاییه گفتند که دولت باید به کارآفرینان در عبور از موانع کمک کنند و دانشکده کارآفرینی می تواند در پیشبرد چنین نهضتی نقش ایفا کند.

جناب مهندس صدر هاشمی نژاد هم در ادامه تاکید کردند که “اصلا باور ندارم که وظیفه دولت هاست که بی عدالتی و فقر را حل کنند. بلکه این مسئولیت اجتماعی کارآفرینان است”

برنامه همیاری کارآفرینانه نیز با هدف حمایت معنوی و مادی رهبران کارآفرینی از ساخت دانشکده کارآفرینی  با حضور مهندس بنی آدم  رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز تهران در انتهای جشنواره آغاز شد و کارآفرینان در این رویداد بزرگ کارآفرینی شرکت کردند. جناب آقای تواضع با بیان شیرین خود اعلام کردند که نقش خمس و زکات در کسب و کار از اهمیت والایی برخوردار است و موجب برکت در رزق و روزی می گردد. همچنین طبق اعلام مهندس بنی آدم جناب آقای پروفسور داتو یوسف غزالی از کارآفرینان و خیرین کشور مالزی نیز در این حمایت مالی شرکت کردند.

از حامیان طرح همیاری خیرین کارآفرینان جهت ساخت  ساختمان جدید دانشکده کارافرینی  دانشگاه تهران که در خاورمیانه بی نظیر است  می توان به اسامی زیر اشاره کرد :

 • مهندس صدر هاشمی نژاد
 • دکتر محتاج اله
 • حاج جلیل تواضع
 • آقای جاویدان
 • آقای عسگریان
 • مهندس کلباسی
 • آقای بهروز فروتن
 • آقای حمیدی
 •  پروفسور داتو یوسف غزالی
 • محمدرضا سلطانی
 • مسلم خانی
 • و…….

  مونا الوندی –کارآفرین

 • اخبار, ارگانیک, بازرگانی, بورس, بیمه, حمل و نقل, خدمات, خدمات بازرگانی, خرید و فروش, صنعت, صنعت و معدن, غیر ارگانیک, کارگروه‌ها, کانون کارآفرینان, کشاورزی, معدن, واردات و صادرات

  درباره نویسنده

  مدیریت سایت

  0 دیدگاه برای “تجلیل از رهبران کارافرین وخیرین کارافرین”

  ارسال دیدگاه