انتخاب مشاورین کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران

ژوئن 23, 2015 بدون دیدگاه

اعضای اتاق فکر اتاق تهران ودوستان ضمن تبریک به اقای مهندس رضا قنبری برای انتخاب شایسته وبه حق ایشان بعنوان مشاورکمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران از خداوند متعال خواستار توفیق روزافزون وطی درجات بالای شغلی را برای ایشان خواستارند.این انتخاب قطعا شایسته علاوه تبریک ویژ ه به ایشان برای تمامی دوستان وفعالان اتاق فکرقوت قلب خواهد بود .متن کامل خبر بدین شرح است .
اعضای کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران در دومین نشست خود در مورد تعیین اولویت‌های کارایی دو ساله کمیسیون به تبادل نظر پرداختند. آنان همچنین تعیین تشکل‌هایی را که در این دوره قرار است به عنوان عضو ثابت در نشست‌های کمیسیون حضور یابند نیز در دستور کار داشتند. اما با توجه به اینکه، اتاق تهران، در مورد مشکلات و موانع تولید در حال نظرخواهی از تشکل‌هاست، در کمیسیون صنعت و معدن مقرر شد تعیین برنامه دو ساله کمیسیون تا دو هفته آینده به تعویق بیفتد تا تشکل‌ها در پاسخ به نظرخواهی اتاق، نظرات خود را در مورد مشکلات و موانع مهم در حوزه تولید ارائه کنند و پس از آن در این باره تصمیم‌گیری شود.
در این جلسه دو کارشناس به عنوان مشاورین این کمیسیون انتخاب شدند. قنبری و آرمان خالقی دو مشاور برگزیده هستند. آرمان خالقی در حال حاضر عضو هیأت مدیره خانه صنعت ایران است.
همچنین، پس از بحث و تبادل نظر در مورد نحوه انتخاب تشکل‌ها برای حضور در نشست‌های کمیسیون، تصمیم بر آن شد که در گام نخست، از تشکل‌های بزرگ نظیر خانه صنعت، خانه معدن و انجمن مدیران صنایع دعوت شود. اما در مراحل بعدی بر حسب موضوعات مهم حوزه صنعت و معدن، کارگروه‌هایی تشکیل شده و از ظرفیت تشکل‌های مرتبط برای حضور و اظهارنظر استفاده شود و در ادامه این فرآیند، خروجی کارگروه‌ها در جلسات کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد. پیشنهاداتی که در این نشست، روی آن تبادل نظر و توافق صورت گرفت به شرح زیر است:
– تهیه نامه‌ای برای تشریح ابعاد تعیین عوارض ۲۰ دلاری برای هر تن کالای صادراتی به عراق از سوی دولت این کشور و ارائه آن به هیات رییسه اتاق تهران و نهادهای ذیربط
– بحث و بررسی پیرامون ماموریت‌های کاری کمیسیون صنعت و معدن در دو سال آینده
– تنظیم برنامه کاری کمیسیون در دو هفته آینده
– بررسی نحوه انتخاب تشکل‌های صنعتی و معدنی برای حضور دائم در نشست‌های کمیسیون
– دعوت از تشکل‌های بزرگ برای حضور نمایندگان این تشکل‌ها در جلسات کمیسیون
– احصا مشکلات و موانع تولید و تشکیل کارگروه‌هایی با همین موضوعات
– دعوت از سایر تشکل‌ها برای حضور در جلسات این کارگروه‌ها
– بررسی خروجی کارگروه‌ها در جلسات کمیسیون
کارافرین24

اخبار, بازرگانی, خدمات, خدمات بازرگانی, صنعت و معدن, کارگروه‌ها, کانون کارآفرینان, کشاورزی

درباره نویسنده

مدیریت سایت

0 دیدگاه برای “انتخاب مشاورین کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران”

ارسال دیدگاه